NAJLEPSZY UCZEŃ POWIATU STRZELECKIEGOPiotr Pzionka,  uczeń II klasy gimnazjum w naszej szkole zdobył tytuł „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego 2012 roku w kategorii Uczeń „Bez Barier”.

Piotrek jest niezwykle utalentowanym i wszechstronnie uzdolnionym młodzieńcem. Reprezentował szkołę na licznych zawodach sportowych, na  których niejednokrotnie tryumfował.  Między innymi zdobył I miejsce zespołowo na VII Regionalnym Turnieju Hokeja Halowego O.S. w Jędrzejowie. Podczas Regionalnych Zawodów w Biegach Przełajowych w Leśnicy-Raszowa zajął II miejsce. Dwukrotnie także odbierał gratulacje i medale za zajęcie I miejsca na 300 m i I miejsca na 500 m w jeździe szybkiej na rolkach. Jego talent można także dostrzec w pracach plastycznych, które zostają wyróżnione w wielu konkursach. W roku szkolnym 2011/2012 Piotr zdobył III miejsce w konkursie plastycznym „Pies – Mój Przyjaciel” organizowanym przez Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy w Canicross i Bikejoring Góra Św. Anny.  Był laureatem na szczeblu gminnym   w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”, a także zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym „Krew darem życia – Ty także możesz uratować komuś życie. Piotrek może pochwalić się także uzdolnieniami muzycznymi, aktywnie bierze udział w zajęciach koła muzycznego oraz w jego szkolnych i pozaszkolnych występach. Brał udział w Festiwalu „Pod gołym niebem” w Zawadzkiem oraz uświetnił swoim występem Piknik Rodzinny.

 Na co dzień  Piotrek, to sympatyczny i spokojny uczeń, chętnie uczący się nowych wiadomości i umiejętności. Jest bardzo koleżeński, nigdy nie odmawia pomocy mniej sprawnym intelektualnie i fizycznie kolegom. Jest kulturalny i uprzemy, lubiany przez uczniów i nauczyli. Aktywnie uczestnicy we wszystkich dziedzinach życia szkoły. Godnie reprezentuje szkołę na wszelkich wyjazdach związanych z zawodami i konkursami. Dla wielu jest wzorem radzenia sobie z niepełnosprawnością, pokonywania trudności i barier oraz osiągania sukcesów.

 W pełni zasłużył na to wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!!!!!